Lastejooga tund sarnaneb ülesehituselt täiskasvanute kundalini jooga tunnile, sisaldades nii erinevaid asanaid ja harjutusi, lõdvestust kui meditatsiooni ja mantrate loitsimist, aga me teeme seda kõike mängulises ja eriti rõõmsas võtmes! Mängime, hüppame, tantsime, jutustame muinasjutte, laulame ja arutleme lastele olulistel teemadel.

Noortejoogas minnakse juba sügavuti joogatehnikatesse, oluline osa on ka jagamisel ja hingelolevate teemade üle mõtisklemisel. Tegelikkuses võivad ka teismelised juba täiskasvanute tundides osaleda (neidudel peale kuupuhastuse algamist ning noormeestel peale häälemurret), noortetunnid aga on heaks sissejuhatuseks joogamaailma omavanuste seas.
 Lastejooga Elujõusaalis, Haabneemes:

2019/2020. aasta tunnid:

Sel aastal annavad lastele iganädalaseid joogatunde Grete Sutrop, Merylin Pavel ja Annika Kirss. Tunnid toimuvad järgmistele vanustele järgmistel kellaaegadel:

Esmaspäeviti:
14.30-15.30 13+aastased noored (Annika Kirss)

Teisipäeviti:
16.00-17.00 7-9-aastased lapsed (Merylin Pavel)

Kolmapäeviti:
16.30-17.30 13-15-aastased noored (Merylin Pavel)

Neljapäeviti:
10.30-11.30 2-5-aastased inimesed koos vanemaga (Grete Sutrop) (alates 17.10!)
16.00-16.45 5-7-aastased inimesed (Grete Sutrop)
17.00-17.30 3-4-aastased inimesed (Grete Sutrop)


Hinnad ja kontakt:

Annika tundide hinnaks on 8 eurot kord ning 30 eurot kuus.
Annika tundi registreerimiseks kirjuta aadressil:
anniviis@gmail.com.
Loe Annika ja tundide kohta lähemalt siit.

Merylini tundide hinnaks on 28 eurot kuus.
Merylini tundidesse registreerimiseks kirjuta aadressil:
noobihaldjas@gmail.com 

Grete tundide hinnad:
2-5-aastaste tunnid 28 eurot neljakorrakaart kehtivusega 2 kuud, üksikkord 8 eurot
3-4-aastaste tunnis 25 eurot kuus 
5-7-aastaste tunnis 28 eurot kuus.
Grete tundidesse registreerimiseks kirjuta aadressil: elujousaal@gmail.com
Loe Grete ja tundide kohta lähemalt siit.

Jätkuvad ka legendaarsed lastejooga-loovushommikud kord kuus pühapäeviti 4-10-aastastele lastele Grete Sutropi juhendamisel. Järgmised lastejooga-loovushommikud leiavad aset 10. novembril ja 8. detsembril kell 10.30-12.00, kus teeme joogat ja meisterdame või tegeleme millegi muu loovaga veel kõigele sellele lisaks! 
Osalustasu 10 eurot (kohapeal sularahas või ülekandega Haldjad ja Draakonid OÜ, a/a: EE792200221063437017).

Lastejooga-loovushommikute juhendajaks on Grete Sutrop - lastejooga õpetaja Haldjad ja Draakonid Lastejoogas, kundalini jooga õpetaja, jooga-doula (sünnitoetaja), kolme tütre ema, Elujõusaali hing ja süda. Grete kohta võid lähemalt lugeda allpool.

Kui soovid joogatundi muul ajal, eratundi, sünnipäevatundi või tead, et kuskil on lapsed (mistahes vanuses), kes vajasid rõõmutundi, anna aga heaga märku!

Registreerumiseks või küsimuste küsimiseks kirjuta Gretele: haldjadjadraakonid@gmail.com ja/või helista telefonil 5239362.


Aga milleks lastele jooga?

Joogaga tegelemine aitab lastel juba pisikesest peale teadlikult lõdvestuma, keskenduma ja endaga kontakti leidma õppida. Sellised võimed kuluvad tihedas ja pingelises nädalas igati ära. Ja aitavad keerulistes olukordades endaks jääda ja sisemist kindlust leida. Ja kui iseenda sees on rahu, siis ei hakka igasugused viirused ja muud sellised vähemvajalikud asjad ka nii kergesti külge (ausõna!). Aga sõbralikud inimesed ja head mõtted jällegi küll!

Otseloomulikult arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja selle tunnetamist. Paneme keha proovile ja pakume talle erinevaid võimalusi oma olemasolu tõestada. Hüpleme ja rabeleme ja siis jälle hoiame tasakaalu ja treenime koordinatsiooni. Aga kuna kõik harjutused on mängudesse ära peidetud, ei saa ükski laps (ega täiskasvanu, kes seda siin lugenud ei ole) aru, et toimus üks suur treening ja kehaline kasvatus!

Omavahelist võistlemist meil ei toimu, sest me hoopis julgustame lapsi koostööd tegema ja teistega arvestama, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast (ja teisi) usaldama.

Kuna tunnid põhinevad kundalini joogal ja selle õpetustel, on ka meie lastejooga tundides oluline osa kooslaulmisel ja mantrate loitsimisel, mis loob mõnusa ja kaitstud õhkkonna ja meeldib lastele kohe eriti.

Oluline osa on tundides ka lugudel ja muinasjuttudel ja nende kaudu elu tähtsaimate väärtuste selgitamisel. Näiteks jutustame ja mängime kohapeal läbi õpetlikke lugusid aususest, sõprusest, hoolivusest, julgusest ja kõigest olulisest, mis lastel (või täiskasvanutel?) parajasti hingel.

Noortejoogas minnakse juba sügavuti joogatehnikatesse, oluline osa on ka jagamisel ja hingelolevate teemade üle mõtisklemisel. Tegelikkuses võivad ka teismelised juba täiskasvanute tundides osaleda (neidudel peale kuupuhastuse algamist ning noormeestel peale häälemurret), noortetunnid aga on heaks sissejuhatuseks joogamaailma omavanuste seas.

Infot ürituste kohta jälgi jooksvalt ka meie fb-lehtedelt:
Haldjad ja Draakonid Lastejooga

Elujõusaal