KAREN KOHV
Yin jooga 
Teisipäevane yin jooga kell 19.30-21.00
Ühendu: karenkohv@gmail.com, tel 56089450

Energiavahetus:
5 eurot - esmane kord
10 eurot - oled väga heal järjel
8 eurot - õpilane/pensionil/töötu
Neljakorrakaart 35 eurot/30 eurot (soodushind)
(kehtivad 2 kuud)


Yin jooga tund on passiivne ja meditatiivne praktika, mis sobib täiuslikult meie aktiivse ehk yang elustiili juurde, et hoida tasakaalu enda kehal ja meelel. Oled sa energiast tühi või üle stimuleeritud, yin sobib kõigile.

Tunnis hoiame poose 3-5 minutit , toetades ennast patjadel, blokkidel ja polstritel, et lihased lõdvestuksid täielikult ning nii soodustada sidemete, liigeste, luude, kõhrede ja faschia võrgustike õrna ja ohutut avanemist. Sellega saavad nad pikkust, painduvust kui ka tugevust juurde. Peale nende mõjutame ka energiakanaleid, Hiina meditsiinist tuntuid meridiaane (Indias kui Nadi' d) mis läbivad meie keha, kui nähtamatud rajad. Kui kogu energiakeha saab aeglaselt ja pikalt yin poosides avaneda, siis saab paigale jäänud chi ehk energia liikuma.

Tunni atmosfäär toetab enesesse minemist, oma keha kuulama õppimist. Kui pikemalt praktiseerida , siis seda paremini märkad ja oskad kuulata oma keha ka väiksemaid erisusi, näiteks mõni poos võib tuua esile midagi emotsionaalset ja poosis olles saad seda märgata, vaadelda ja aktsepteerida.

Yin parandab vereringet ja närvisüsteemi, sest alandab kortisooli , mis viib pinget ja stressi vähemaks. Yin jooga aktiveerib parasümpaatilise närvisüsteemi ja aeglustab südame rütmi ja palju muud.

Tule ja koge

Tavaliselt on poosid suunatud puusadele, vaagnapiirkonnale ja selgroole, kuid uurime ka kõiki muid kehaosasid.

Tund toetab iga keha ja vanust ning koha peal on vajalik olemas.

Selga panna liikumist võimaldavad riided ning sokid/pusa/kampsun