Piret Isotamm
Yin jooga
Yin jooga kolmapäeviti kell 19.45 – 21.00
Tasakaalupanus 1 x 10 eurot
Info ja registreerimine: pisotamm@gmail.com; tel. 5217246


See tund on Sinule, kui soovid kvaliteetaega iseendale.
Sinule, kui oled põnevil iseenda suhtes ja tahad teada rohkem.
Oled valmis minema läbi ebamugavustest selleks, et jõuda rahulolu ja õnnetundeni.

MIS ON YIN JOOGA?

Tänases kiires elutempos on Yin jooga suurepäraseks tasakaaluks Yang energiale. Yin jooga eesmärk on õppida oma meele vaigistamise kaudu tundma oma keha, avaneda ja saavutada sisemine tasakaal.

Meie keha kõik lihased, organid ning iga rakk on kaetud sidekoe võrgustikuga, mis vananedes muutub aina jäigemaks. Samuti on seal peidus kõik meie tunded ja läbielatud kogemused. Yin jooga annab võimaluse läbi erinevate asendite seda stimuleerida, et anda juurde ruumi, liikuvust, painduvust ning lahustada seal olevad tunnete kihid. Yin jooga on aeglase tempoga passiivne joogastiil, kus asendeid hoitakse 3-5 minutit. Eesmärk on lihaste lõdvestamisel, leida vaikuse ja rahu tasakaal, et sügaval asuvad koed, liigesed ja luud asenditest kasu saaks. Kogu tunni sõnum on lõdvestu ja rahune.

Lisaks füüsilisele mõjutab Yin jooga ka enegeetilist poolt ehk energia liikumist meie keha kudedes ja organites. Pikad asendid mõjuvad justkui akupressuurina, mis aitavad energia meie kehas liikuma panna.

Tund sobib absoluutselt igas eas inimestele ning ei eelda eelnevat kogemust ega ka painduvust. Enamus asendeid on istuvas või lamavas asendis.
Kohapeal on tunniks kõik vajalikud vahendid olemas, kuid soovi korral võid kaasa võtta oma joogamati ja lemmik pleedi.Tundi tulles pane selga mugavad, soojemad ning liikumist võimaldavad riided, sokid jalga