top of page

Loovjooga Yin jooga Viimsis: tervendav, maandav ja rahulolu loov

Yin jooga ilu ja võlu peitub võimaluses anda oma kehale ja meelele aega rahuneda olles füüsilises mõttes passiivne, staatiline ja samas meditatiivse olemusega praktika. Yin joogas on fookus sidekudede venitusel, paraneb liigeste tervis ja liikuvus, verevarustus ning ainevahetus. Asendeid hoitakse 3–6 minutit, mille jooksul lõdvestatakse lihaseid teadlikult. Yin jooga on kui retk iseenda sisemaailma. Tunni lõpuks tajud tasakaalu keha ja vaimu vahel. Lisaks paraneb painduvus ja liigeste liikuvus.


Anna Viljakainen, Loovjooga, yin jooga Viimsis, Elujõusaal
Anna Viljakainen, Loovjooga Yin jooga Viimsis

♡ Yin joogas ei ole tähtis kui hästi sa paindud, sest asendite variatsioone on mitmeid ning leiame alati igale unikaalsele kehale sobiva.

♡ Yin jooga hoiab keha liikuvana, vitaalsena ja mõjub profülaktiliselt võimalikele sundasenditest tekkivatele valudele.

♡ Yin jooga sobib kõigile, sõltumata vanusest ja kogemusest, joogatades paraneb liigeste tervis ja liikuvus, verevarustus ning ainevahetus.

♡ Yin joogas saab energia taas vabalt liikuda, kasvab õnnehormoonide hulk.

♡ Yin joogas õpid olema iseendaga vaikuses, pärast on tunne nagu oleksid käinud üksi mõnusal puhkusel.


♡ Yin jooga stimuleerib siseorganeid ja turgutab immuunsüsteemi.


Yin jooga on kui retk iseenda sisemaailma, kus kõige olulisem on:


1 MÕISTA OMA KEHA PIIRE

Tule poosi sobiva sügavuseni, kasutades abivahenditena polstrit, patju, plokke. Austa oma keha eripärasid ja mõista iseenda seisundit.

2 AEG

Hoia keha, hingamine ja meel fookuses ja märka muutuseid, mis asendit hoides tekivad. Kuula oma sisetunnet ja kui vaja, liigu asendist varem välja.

3 KOHALOLEK

Liigu asendist välja aeglaselt. Energia liigub ka siis, kui me pole asendis. Püsi alati asendis olles kohal ja toeta ennast hingamisega.

4 VAATLEMINE

Sama oluline kui asend on asendite vahel peatumine – teadlikud hetked, mil vaatleme ja tunnetame keha ning muutuseid oma energias. Võid tunda kehas surinat ja soojuse liikumist – energiat, mis kulgeb läbi sinu keha. Lisaks füüsilisele kasule viib yin jooga ka sügavale ja tervendavale rännakule iseenda peenematesse kihtidesse ja tasanditele.

5 Miks on Yin jooga meile üha enam vajalik?

Vastus on lihtne: nimelt võimaldab yin jooga käivitada kehal vaimsel ja emotsionaalsel tasandil parasümpaatilise närvisüsteemi, mis aitab organismi taastuda ja tasakaalustada. Nii ongi Yin jooga praktika sügavalt tervendav, maandav ja rahulolu loov.

Elujõusaal Viimsis
Loovjooga Yin jooga Viimsis igal pühapäeval

"𝑆𝑡𝑒𝑝 𝑖𝑛𝑡𝑜 𝑡ℎ𝑒 𝑓𝑖𝑟𝑒 𝑜𝑓 𝑠𝑒𝑙𝑓-𝑑𝑖𝑠𝑐𝑜𝑣𝑒𝑟𝑦. 𝑇ℎ𝑖𝑠 𝑓𝑖𝑟𝑒 𝑤𝑖𝑙𝑙 𝑛𝑜𝑡 𝑏𝑢𝑟𝑛 𝑦𝑜𝑢, 𝑖𝑡 𝑤𝑖𝑙𝑙 𝑜𝑛𝑙𝑦 𝑏𝑢𝑟𝑛 𝑤ℎ𝑎𝑡 𝑦𝑜𝑢 𝑎𝑟𝑒 𝑛𝑜𝑡."

~𝑀𝑜𝑜𝑗𝑖


Loovjooga tunnid igal pühapäeval

Loovjoogas põimime meditatiivse loomuga yin jooga asendid hingamise ja meditatsiooniga. Nii aitame kehal vabaneda sinna kuhjunud nii füüsilistest kui ka emotsionaalsetest pingetest ning paneme energiad vabalt liikuma. Pöörame tähelepanu ka hingamisele, et teha kehaga teadlikku koostööd ja aidata luua uusi ühendusi sügavamate kihtidega ning avaneda loomulikul moel.


✧ Südamepanus: 15 €/ kord, 4 korra kaart 50 € (kehtivus kaks kuud alates ostust), 25 €/ kord kahele inimesele samast perest (12,5 €/ inimene).

Loovjooga on olemas ka Stebby keskkonnas (https://bit.ly/3yBnlzQ)


✧ Osalemissoovist kirjuta: annaviljakainen@hotmail.com. Grupi suurus 12 inimest.

Loovjooga Yin jooga Viimsis Elujõusaalis igal pühapäeval kell 17:00-18:30.


Juhendab: Anna Viljakainen


Loovjooga kodulehe leiad: www.loovjooga.ee

Loovjooga tooted leiad: https://www.yaga.ee/loovjooga

79 views0 comments

Comments


bottom of page